Przyszli Nowożeńcy planując uroczystości weselne mają wiele decyzji do podjęcia. Każda para marzy o idealnym przyjęciu, które zachwyci wszystkich gości i na długo będzie tematem rozmów rodzinnych. Organizując przyjęcie najistotniejszymi rzeczami jest odpowiednia oprawa muzyczna wesela oraz menu.

Wybierając sposób dostarczenia i przygotowania menu można wybrać osobę kucharza, która wraz z pomocnikami będzie wykonywać potrawy w kuchni zlokalizowanej przy sali weselnej lub firmę cateringową dostarczającą menu z zewnątrz. Organizując przyjęcie w restauracji lub domu weselnym można liczyć się z obsługą gastronomiczną zatrudnioną w lokalu, która ma w ofercie kilka propozycji menu. Podejmując decyzję należy wziąć pod uwagę bogactwo oferty menu oraz zakres cenowy proponowanych usług – często niektóre pozycje menu są dodatkowo płatne (np. pieczony udziec, lody).

Warto zastanowić się nad ilością ciepłych potraw oraz przystawek. Propozycji menu nie może być zbyt wiele ale także zbyt mało. Ważne, aby goście nie wyszli z wesela głodni i nieusatysfakcjonowani. Część potraw można zaoferować w formie bufetu szwedzkiego. Podać tak można udźca, swojskie jadło czy wiele gatunków owoców. Takie dodatkowe atrakcje na pewno wzbogacą menu, a także uszczęśliwią nawet największego łasucha.

Podejmując decyzję o rodzaju potraw należy pamiętać o wszystkich gościach i ich bezpieczeństwie. Należy unikać dań z mięsa surowego oraz innych potraw, które szybko mogą ulec zepsuciu i doprowadzić do zatrucia lub niestrawności.
Polecamy: buciki do chrztu.

Tags: , ,