Po ciężkim i długim dniu zastanawiamy się jaki film wybrać na chwilę wieczornego relaksu. Czy to w gronie przyjaciół czy też na romantyczny wieczór we dwoje, najlepszym wyborem będzie dobra komedia romantyczna lub obyczajowa. Reżyserzy i scenarzyści prześcigają się w tworzeniu zabawnych komedii, które będą hitami. Każdego roku w Hollywood powstaje kilkadziesiąt filmów komediowych, z czego kilkanaście jest całkiem niezłej jakości.

Częstym tematem scenariuszy są klimaty weselne, panny młode i suknie ślubne. Kinowymi hitami są takie filmy jak „Uciekająca panna młoda”, „Polowanie na druhny” czy „Ślubne wojny”. Wielkim hitem okazał się film w roli głównej Nii Vardos – „Moje wielkie greckie wesele”. Ta prześmieszna komedia opowiada historię Greczynki Touli, która poznaje i zakochuje się w „nieGreku” Ianie. Miłość ta napotyka na sprzeciw konserwatywnego ojca dziewczyny, który wyobraża sobie swoją córkę tylko u boku rodowitego Greka. Zabawna historia pełna prześmiesznych sytuacji i gagów kończy się szczęśliwie, Toula wybiera suknię na wesele i cała rodzina uczestniczy w typowym greckim weselu.

Świetną komedią godną polecenia jest także czeski film „Wycieczkowicze”. Komedia opowiada historię grupy czeskich wczasowiczów jadących autokarem nad Adriatyk. Film przedstawia mieszankę charakterów ludzkich i poglądów. Grupę tworzy bystra dziewczyna fundująca wakacje wiecznie skłóconym rodzicom, para homoseksualistów, nastoletnie seksbomby czy homofobiczna rodzina z dwójką dzieci. Ta mieszanka wybuchowa daje gwarancję dobrej zabawy.
Zobacz: aplikacje atłasowe.

Tags: , ,