Alby komunijne – odcień ma wielkie znaczenie!
Pierwsza Komunia Święta to jedno z najistotniejszych wydarzeń w życiu każdej rzymskokatolickiej rodziny. Integralną częścią tego wydarzenia właściwie od zawsze są alby komunijne. Obowiązują restrykcyjne wymogi powiązane z ich doborem, a kolor jest jednym z nich – koniecznie biały symbolizujący czystość i prostoduszność. Dlatego żaden rodziciel nie powinien nawet rozważać kupna kolorowych, fantazyjnych kostiumów komunijnych, które nie są białe. Jest to najzwyczajniej w świecie nie do zaakceptowania w żadnej naszej parafii.

Alby komunijne – który styl wybrać?
Prostota jest ważna – chociaż dużo osób ma różne zdanie na temat tego, co jest proste, a co nie. Mimo to kościół bez ogródek określa, które style komunijnych kostiumów są do przyjęcia, do czego trzeba się dostosować. Niekiedy wzory różnią się w zależności od parafii, jakkolwiek zwykle są bardzo analogiczne. Alby komunijne powinny urzekać prostotą. Małe dziecko z czystym sercem wszakże jest wystarczająco śliczne samo w sobie i nie wymaga dodatkowych fajerwerków. Dla pewności warto w swojej parafii uczynić wszelkie połączone z tym wytyczne.

Alby komunijne – jaka długość jest akceptowana?
Długość jest znaczącym atrybutem podczas poszukiwania kostiumu komunijnego dla własnego potomka. Przeważnie w Polsce przyjęło się, że krótkie alby komunijne, które kończą się powyżej kolan, nie są należyte. Długość do kostek wydaje się być w największym stopniu słuszna. Całe szczęście w dzisiejszych sklepach, zarówno online jak oraz stacjonarnych nie brakuje krojów zgodnych z wymogami, co wybitnie upraszcza rodzicom podjęcie ostatecznej decyzji co do wyboru alby odpowiedniej dla potomka.

Tags: